Registrace

Aktuality

Ceník tepelné energie pro rok 2021

5.1.2021

Plzeňská teplárenská, a.s. stále patří k nejlevnějším dodavatelům tepelné energie v rámci České republiky. Ceny tepla najdete na www.pltep.cz

Ceníky v pdf


Vývoj cen tepla ( Plzeň )

ÚT a TV měřeno na vstupu do objektu (Kč/Gj včetně DPH)
Další grafy a přehledy >>


Topná sezóna 2020/2021

 

25.9.2020

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na bezplatné lince Zákaznického centra   800 505 505.


Otázky a odpovědi k tématu :

Podle jakého předpisu je prováděno zásobování teplem ?
Pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody stanovuje vyhláška MPO č.194/2007 Sb.

Kdy začíná topná sezóna ?
Otopné období začíná ( dle vyhlášky MPO č.194/2007 Sb.) 1. září a končí 31. května následujícího roku.

Kdy se zahájí vytápění ?
Dodávka tepelné energie se ( dle vyhlášky MPO č.194/2007 Sb.) zahájí v otopném období, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 °C ve 2 dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad + 13 °C pro následující den.

Jakým způsobem je řízeno vytápění ?
V jednotlivých uzlech systému centrálního zásobování (předávacích stanicích) jsou osazeny elektronické regulátory, které zajištují plynulou regulaci teploty výstupního média v závislosti na venkovní teplotě ( tzv. EKVITERMNÍ REGULACE ).

Po zahájení vytápění jsou v domě radiátory stále studené . Jak postupovat při odvzdušnění soustavy ?
V případě, že bude potřeba topnou soustavu u Vás v domě odvzdušnit, kontaktujte nás předem na tel. lince Zákaznického centra   800 505 505. Odvzdušnění bude provedeno pak s odbornou pomocí našeho dispečinku.


Rozúčtování nákladů mezi konečné spotřebitele

 

31.5.2020


Na zóně jsou k dispozici data k rozúčtování mezi konečné spotřebitele roku 2019. Rozúčtování roku 2020 bude k dispozici během dubna/května 2021.

Pro další informace o rozúčtování kontaktujte spol.PLZEŇSKÉ SLUŽBY s.r.o ..Porovnejte ceny tepla

6.2.2020


Porovnání cen tepla v regionech - ceny 2020

Vážení zákazníci, připravili jsme si pro vás porovnání cen tepla teplárenských společností po České republice. Plzeňská teplárenská patří k nejlevnějším dodavatelům tepelné energie v rámci České republiky.
Cena bez DPH (Kč/Gj - měřeno na vstupu do objektu) Vývoj cen tepla ( Plzeň ) od roku 2007 - 2021, vývoj venkovních teplot a další grafy ...


ZEVO Plzeň (spalovna Chotíkov) - likvidace odpadů, skartace , exkurze

 

11.11.2019

Zařízení na Energetické Využívání Odpadu Plzeň „ZEVO Plzeň“ dokáže energeticky využít širokou škálu odpadů. Dále nabízíme také skartaci a zvláštní likvidaci dokumentů.
Více na www.zevoplzen.cz

na

Další informace:

Vytápění s teplárnou...nebo sám?

 

16.7.2017

na

Tuhle otázku si často pokládá hodně lidí. Co je výhodnější - o nic se nestarat a mít zajištěné vytápění s teplárnou nebo si vše obstarat sám? V novém čísle našeho časopisu Teplo jsme shromáždili veškerá fakta a snažili se Vám dát jasnou odpověď.

Chceme-li porovnat ceny tepla z CZT a lokálních necentrálních zdrojů, musíme kalkulovat se VŠEMI náklady na vybudování případného nového malého zdroje, jeho provoz, a nikoliv porovnávat pouze ceny paliva a konečnou cenu z teplárny.


Objevuje se řada různých srovnání, která však velmi často nerespektují skutečnou realitu. Výsledkem jsou pak zkreslené představy o tom, jak je výhodné mít vlastní “nezávislý” zdroj. Tak například tepelné čerpadlo. To je skvělé řešení při individuální výstavbě. Jejich využití pro bytové objekty je ale velmi diskutabilní. Jejich prodejci podobně jako “agenti s plynem” neradi uvádějí všechny nákladové položky, nadsazují hodnoty topného faktoru, zamlčují fakt nízké účinnosti tepelných čerpadel při nízkých teplotách a nadsazují životnost zařízení.

Provedli jsme vyhodnocení provozu v částečně zatepleném bytovém domě se šestnácti bytovými jednotkami, 4 NP, s roční spotřebou 438 GJ, varianta “úplné odpojení”.


Porovnání nákladů

Obyvatelé Plzně by pak měli často také kalkulovat s tím, že Plzeňská teplárenská, a.s. dodává teplo za jednu z nejnižších cen v ČR viz
grafy a přehledy (porovnání cen, vyvoj cen , graf venkovních teplot)..

Celý článek o porovnání cen tepla najdete v aktuálním čísle časopisu Teplo, který je volně ke stažení zde..


Sledujte nás také na Facebooku

 

29.6.2017


Přinášíme Vám novinky také na sociální sítiProjekt roku 2016

 

27.4.2017


Plzeňská teplárenská získala v úterý 25.4.2017 na Dnech teplárenství a energetiky v Hradci Králové cenu „Projekt roku 2016“ za využití tepla z odpadu pro zásobování domácností a výrobu elektřiny v ZEVO Plzeň.


Přebírání ceny

Cenu za Plzeňskou teplárenskou, a.s. přebírají finanční ředitelka Ing. Helena Jahnová a obchodně technický ředitel Jakub Vojta, BBS.


Projekt roku 2016

Nejstabilnější firmou v ČR za posledních pět let je Plzeňská teplárenská

2.4.2015


Cena Bisnode za dlouhodobou stabilitu je samostatnou speciální kategorií žebříčku 100 obdivovaných firem České republiky

      Nejstabilnější firmou v ČR za posledních pět let je Plzeňská teplárenská Cena Bisnode za dlouhodobou stabilitu je samostatnou speciální kategorií žebříčku 100 obdivovaných firem České republiky ... Nejstabilnější českou firmou v letech 2011 až 2015 je podle skóringového modelu Bisnode společnost Plzeňská teplárenská. V posledních pěti letech každý rok dosáhla na nejvyšší možné hodnocení CZECH Stability Award se skóringovým stupněm AAA (excelentní). Cena Bisnode za dlouhodobou stabilitu je samostatnou speciální kategorií žebříčku 100 obdivovaných firem České republiky, kterou letos již po sedmnácté vyhlašuje Sdružení CZECH TOP 100. Výsledky vycházejí z metodiky skóringového modelu Bisnode, jehož cílem je odhadnout riziko úpadku firmy v následujících dvanácti měsících.

      „Na ocenění CZECH Stability Award s hodnocením AAA (excelentní) má každý rok nárok zhruba půl promile českých firem, nicméně na hodnocení AAA pět let v řadě za sebou dosáhla jen jedna firma z tisíce,“ říká General Manager Bisnode pro Českou republiku a Slovensko David Farský s tím, že Plzeňská teplárenská celkově z pohledu měření stability dosáhla nejlepších výsledků. „Ocenění CZECH Stability Award zvyšuje důvěryhodnost a prestiž firem na trhu a současně jim dává silný nástroj pro komunikování podnikatelských úspěchů vůči obchodním partnerům, zaměstnancům, investorům či konkurenci,“ dodala David Farský z poradenské společnosti Bisnode.

       „Získané ocenění nás samozřejmě velice těší a o to více si jej vážíme, že v současné době musíme společně s dalšími společnostmi v energetice čelit nejasným podmínkám trhu a turbulentnímu legislativnímu prostředí. Navíc jsme zvítězili v konkurenci úspěšných českých firem,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Plzeňské teplárenské Tomáš Drápela.


ocenění
Ocenění za Plzeňskou teplárenskou v pražském Obecním domě převzal 26.3.2015 její obchodně technický ředitel Jakub Vojta.

Projekt MAPA ÚSPĚCHU

19.2.2015

mapa_uspechu

Plzeňská teplárenská se zúčastnila projektu MAPA ÚSPĚCHU, kde diváci České televize, posluchači Českého rozhlasu a čtenáři Deníků sledují od 15. října 2014 příběhy společností, které se mohou hrdě ohlédnout za svojí minulostí.
Dokument o Plzeňské teplárenské, který byl odvysílán 18. 2. 2015 na ČT1, můžete shlédnout zde......  Dálkový odečet tepla a vody

 
SIEMECA Walk-By s rádiovým odečtem
  • umožňuje odečet dat z přístrojů bez vstupu do bytů
  • není nutná přítomnost majitele bytů v době odečtů
  • rychlé a spolehlivé odečty údajů, vysoká transparentnost odečtů
  • eliminuje chyby zaviněné tzv. ,,lidským faktorem" při odečtech

V případě dotazů kontaktujte:

  Ivana Hulinská
  vedoucí rozúčtování
  tel.: 377 499 220
  email: ivana.hulinska@plzenskesluzby.cz

Další informace